جنبش

باید روزی بیاید که همه شمشیر‌ها قلم بشود...

جنبش

باید روزی بیاید که همه شمشیر‌ها قلم بشود...

جنبش

...تا وقتی که کامل نشدی هیچ وقت حال تو خوب نمی شود تازه وقتی هم که به کمال رسیدی باوجوداین همه نا عدالتی که می بینی حالت بدتر می شود، دنیا جای راحتی نیست باید کارکنید چه حال شما خوب باشد چه خوب نباشد.
تا امام حاکم نشود هیچ چیز درست نمی شود...
ع.ن

آخرین نظرات
نویسندگان

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

در بحث شکل گیری تمدن ، یکی از مصادیق آن "خانواده" است.

تفریحات یکی از عناصر پایداری خانواده است. تفریحات جزو بخش محتوایی یک تمدن است. (تمدن دارای 2بخش محتوایی ، نمودی است. بخش نمودی، نماد و موجودیت یک تمدن است مانند:علم،اختراع،سیاست،اقتدار ملی و... .بخش محتوایی آن مانند:نوع زیستن،چگونگی مدیریت خانواده،چگونی زیستن و ...)

مولای متقیان ، علی (ع) ، میفرمایند :" مؤمن وقت خود را به سه بخش تقسیم میکند : عمران دنیا ، عمران آخرت ، امرار معاش. " امرار معاش برای رسیدگی به عمران دنیاست. اگر امرار معاش صرفا برای پر کردن شکم باشد میشود شکمبارگی مانند چهارپایان که وقت خود را صرف خوردن و چریدن میکنند. امرار معاش انسان باید وسیله رساندن روح و جسم به تعالی باشد.

ف.الف
۰۲ فروردين ۹۴ ، ۲۳:۲۵ موافقین ۴ مخالفین ۰ ۲ نظر

امام خامنه ای: نوروز خوب است،نوروز باستانی بد است

نوروز خوب است،به جشن مردم کمک کنید

عید نوروز هم حقیقتی است. ما با عید نوروز موافقیم. کسی خیال نکند که عید نوروز از لحاظ اسلامی چیز بدی است؛ هرکس چنین تصوری بکند، واقعاً اشتباه کرده است. اسلام عید نوروز را رد نکرده است. البته ممکن است در زمان خلفای اول، عده‌یی تحت تأثیر تفکرات خاصی قرار گرفته باشند و نسبت به این قضیه به‌عنوان یک تهاجم فرهنگی برخورد کرده باشند و احتمالاً در بعضی از روایات رد شده باشد – که البته آن هم مسلّم نیست – اما امروز عید نوروز چیز خوبی است؛ اولِ بهار است و مردم عادت کرده‌اند که این ایام را عید بگیرند و تعطیل باشند و شادی کنند و به دیدن یکدیگر بروند و به هم عیدی بدهند و قهرها آشتی کنند و دورها نزدیکی کنند؛ این چیز بسیار خوبی است و بنده صددرصد با عید نوروز و با جشن گرفتن این ایام موافقم.

ف.الف
۰۱ فروردين ۹۴ ، ۲۰:۳۹ موافقین ۶ مخالفین ۰ ۳ نظر

تحلیل اقتصادی شعار سال1394

چگونگی هم دلی و هم زبانی در شرایط جنگ اقتصادی

سال 94

سال 1394 به عنوان سال دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی نام گذاری شد، سالی که از پس سال هایی با نام های اقتصادی می آید و در شرایطی این نام ذکر می شود که ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی و تحریم های اقتصادی به سر می بریم.

سایت جهاد اقتصادی/محمد حسین دلدار*؛ اقتضاء شرایط جنگی در یک وجود وحدت و یکپارچگی بین نیروهای مؤثر در داخل و پشت جبهه و در میدان نبرد است. اندکی تفرقه و اختلاف نظر باعث شکست و اختلاف بین نیروهای حاضر در میدان نبرد می شود.

وَأَطِیعُواْ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ وَاصْبِرُواْ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ(انفال، آیه 46)

ف.الف
۰۱ فروردين ۹۴ ، ۱۳:۵۴ موافقین ۴ مخالفین ۰ ۰ نظر

هم دلی و هم زبانی

بسماللهالرّحمنالرّحیم

یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل والنّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.
السّلام علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها.
آغاز سال مصادف است با ایّام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)؛ ارادت مردم ما به خاندان پیغمبر و دخت گرامی پیامبر اعظم اقتضائاتی دارد که یقیناً همه باید این اقتضائات را رعایت کنند و یقیناً رعایت خواهند کرد. امید است که این ایّام و این سال از برکات فاطمی سرشار و برخوردار باشد؛

ف.الف
۰۱ فروردين ۹۴ ، ۱۱:۴۱ موافقین ۴ مخالفین ۰ ۲ نظر