جنبش

باید روزی بیاید که همه شمشیر‌ها قلم بشود...

جنبش

باید روزی بیاید که همه شمشیر‌ها قلم بشود...

جنبش

...تا وقتی که کامل نشدی هیچ وقت حال تو خوب نمی شود تازه وقتی هم که به کمال رسیدی باوجوداین همه نا عدالتی که می بینی حالت بدتر می شود، دنیا جای راحتی نیست باید کارکنید چه حال شما خوب باشد چه خوب نباشد.
تا امام حاکم نشود هیچ چیز درست نمی شود...
ع.ن

آخرین نظرات
نویسندگان

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

اعظم ‏الله اجورنا بمصابنا بالحسین علیه السلام و جعلنا و ایاکم من الطالبین بثاره مع ولیه الامام ‏المهدى من آل محمد علیهم السلام

حضرت سیدالشهدا عشقی را در دل مومنین قرار داده که هرکس مصیبت ابی عبدالله را بشنود گریه میکند و یک محبت خاص و فطری در دل های مومنین و عموم انسان ها نسبت به ابی عبدالله قرار داده که این محبت هرگز سرد نمیشود. (إنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ حَرَارَةٌ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَنْ تَبْرُدَ أَبَداً) یعنی خداوند یک حرارتی از عشق ، یک حرارتی از محبت و ارادت در دل ها قرار داده برای حسین که هرگز سرد نمیشود و هیچ فتنه ای ، هیچ حادثه ای از روزگار نمیتواند آنرا سرد کند .

ف.الف
۲۳ آبان ۹۳ ، ۰۷:۴۹ موافقین ۳ مخالفین ۰ ۳ نظر

در شکل گیری یک زندگی بر اساس معارف اسلامی ، باید توجه داشت که غریزه جنسی یک پشتوانه مهم برای ادامه زندگی است. اما چرا ؟ چرا اسلام غریزه جنسی را عامل استحکام بنیان خانواده معرفی کرده ؟

وقتی زن و مرد عفیف بودند و از معصیت در باب مسایل جنسی اجتناب کردند آنگاه نیازشان بیشتر و بیشتر میشود و وقتی بیشتر احتیاج داشتند ، این خانواده که بنایش زن و مرد است مستحکم تر می شود. اسلام میخواهد این غریزه در بیرون از خانواده اشباع نشود که بی اعتنایی و بی قید و بندی نسبت به خانواده به وجود بیاید.

اما گناه کبیره غرب ، رواج تنهایی ست. چگونه ؟! تمدن غرب ازدواج را در چشم مردم سبک کرد. تشکیل خانواده را کوچک کرد، مثل عوض کردن لباس...

در اصل آزادی جنسی عاملی برای فروپاشی خانواده ها بود. اگر انسان ها رها بودند که غریزه جنسی خود را هرطور میخواهند ارضا کنند آنگاه خانواده یا تشکیل نمی شود یا یک چیز سست و پوچ بوجود می آید که به راحتی از هم می پاشد.

در جوامع غربی هنگامی که یک فرد به سن جوانی ، سن اوج شور و نشاط و غلیان غرایز و احساسات ، رسید ؛ او را آزاد میگذارند. فکر نکنید اگر انسان آزاد گذاشته شود او آرام میگیرد. بلکه برعکس با روح گره میخورد. کمی فکر کنید... این همه سایت جنسی به صورت رایگان برای چیست؟

زمانی که این جوان کمی سنش بالاتر رفت از آن شور و اشتیاق او کاسته شده و آن عشقی که باید در دوران جوانی در اعماق روح زن و شوهر جاداده شود  نیست یا کم شده است.

اینکه بعضی سن ازدواج را برای سال های میانی عمر که در غرب و تمدن غرب معمول است، میگذارند ؛ مثل اغلب چیزهایشان، غلط و برخلاف فطرت و مصلحت بشر و ناشی از این است که به شهوت رانی و بی بند و باری اقبال دارند. میخواهند جوانی خود را به اصطلاح خودشان ، با خوشی سپری کنند و هوسرانی هایشان را بکنند و بعد که از کار افتاده شدند و آتششان فروکش کرد ، به سراغ تشکیل خانواده بیایند. مسایلی که امروز گریبان گیر بسیاری شده غرب زدگی است . بی غیرتی ها ، تختطی های جنسی فراوان ، طلاق های زیاد ، مردها و زن های بی وفا  و ازدواج های ناموفق همگی ریشه در اینها دارد.


 

ف.الف
۱۹ آبان ۹۳ ، ۱۵:۳۲ موافقین ۳ مخالفین ۰ ۴ نظر

اتَّبِعُوا أَحْسَنَ ما أُنْزِلَ إِلَیْکُمْ مِنْ رَبِّکُمْ

... تبعیت کنید از بهترین آنچه برایتان نازل شده از سوی پروردگارتان ...

معارف قرآن دارای درجات متفاوتی است و هرکس در حد عقل و فهم خود میتواند آنرا درک کند.

امام سجاد (ع) میفرمایند : بعضی از آیات قرآن مربوط به انسان های ژرفنگری است که در آخرالزمان می آیند.

حال آیا این به این معنی است که معارف قرآن خوب و بد دارند که ما از خوب های آنها تبعیت کنیم و بدهارا کنار بگذاریم ؟!

- در پاسخ باید گفت اینچنین نیست. معارف قرآن دارای درجه بندی هستند و به اصطلاح تشکیکی اند. برای مثال خداوند در جایی میفرماید :" اذْکُرُواْ نِعْمَتِیَ الَّتِی أَنْعَمْتُ عَلَیْکُمْ " . در جای دیگر میفرماید : " فَاذْکُرُونِی أَذْکُرْکُمْ " 

به یاد خود خدا بودن کار هرکس نیست لذا میفرماید به یاد نعمت هایی که من برایتان فرستادم ، باشید. عده ای دعوت شده اند که ازین نعمت ها بگذرند و مستقیما به یاد خدا باشند.

لذا اگر افرادی این استعداد را داشته باشند که به معارف عمیق قرآن دست پیدا کنند نباید به معانی پایین تر قانع شوند و کسانی هم که ظرفیتشان در حد معارف پایین تر قرآن است نباید خود را با این معارف عمیق خسته  کنند و ادا دربیاورند. یکی از مشکلات افرادی که دارای ظرفیت بالایی اند در قیامت آنست که جواب استعدادهای خود را با معانی و معارف عمیق پر نکرده اند.

برگرفته از کتاب هدف حیات زمینی آدم (اصغر طاهرزاده)

ف.الف
۱۶ آبان ۹۳ ، ۱۱:۴۹ موافقین ۳ مخالفین ۰ ۳ نظر