جنبش

باید روزی بیاید که همه شمشیر‌ها قلم بشود...

جنبش

باید روزی بیاید که همه شمشیر‌ها قلم بشود...

جنبش

...تا وقتی که کامل نشدی هیچ وقت حال تو خوب نمی شود تازه وقتی هم که به کمال رسیدی باوجوداین همه نا عدالتی که می بینی حالت بدتر می شود، دنیا جای راحتی نیست باید کارکنید چه حال شما خوب باشد چه خوب نباشد.
تا امام حاکم نشود هیچ چیز درست نمی شود...
ع.ن

آخرین نظرات
نویسندگان

غرب، تمدن بی دوام!

چهارشنبه, ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۴۷ ق.ظ


استیلای بشر بر طبیعت یعنی اطلاق صورت وهمی بر عالم و آدم، این استیلا با تغییر معنی و ماهیت عالم و آدم آغاز می‌شود و به استیلای بشر منجر می‌گردد؛ اما این مرتبه، نه با جنگ، بلکه با علم جدید!

بشر از موجودات صورت خبالی می‌سازد و میان صورت خیالی خود نسبت‌های کمی و ریاضی برقرار می‌کند و با همین نسبت‌ها در عالم تصرف می‌کند و جهان بشری را می‌سازد و نام آن را "ترقی" می‌گذارند! و مرادش از ترقی، ترقی در حیات وهمی و مادی و کمی است!

امروزه بیش از هر زمانی جهان پر از وهم شده است. گرچه تصور میکنیم ما بر اوهام غلبه کرده‌ایم و در عصر تکنولوژی و علم دیگر وهم وجود ندارد، اما جهان ما پر از اوهام است.

تمدن غرب، تمدن بزرگی است و شاید قرن‌ها دوام آورد، اما این تمدن دیگر دوام ندارد... مانند خروسی است که سرش را بریده باشند و بالای بوم هنوز آواز بخواند! چیزی طول نمی‌کشد که از بوم سقوط می‌کند....!


فرشاد اشتری / 16 اردیبهشت 1394

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">