جنبش

باید روزی بیاید که همه شمشیر‌ها قلم بشود...

جنبش

باید روزی بیاید که همه شمشیر‌ها قلم بشود...

جنبش

...تا وقتی که کامل نشدی هیچ وقت حال تو خوب نمی شود تازه وقتی هم که به کمال رسیدی باوجوداین همه نا عدالتی که می بینی حالت بدتر می شود، دنیا جای راحتی نیست باید کارکنید چه حال شما خوب باشد چه خوب نباشد.
تا امام حاکم نشود هیچ چیز درست نمی شود...
ع.ن

آخرین نظرات
نویسندگان

مقایسه پایه های زندگی اسلامی و غربی

دوشنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۳، ۰۳:۳۲ ب.ظ

در شکل گیری یک زندگی بر اساس معارف اسلامی ، باید توجه داشت که غریزه جنسی یک پشتوانه مهم برای ادامه زندگی است. اما چرا ؟ چرا اسلام غریزه جنسی را عامل استحکام بنیان خانواده معرفی کرده ؟

وقتی زن و مرد عفیف بودند و از معصیت در باب مسایل جنسی اجتناب کردند آنگاه نیازشان بیشتر و بیشتر میشود و وقتی بیشتر احتیاج داشتند ، این خانواده که بنایش زن و مرد است مستحکم تر می شود. اسلام میخواهد این غریزه در بیرون از خانواده اشباع نشود که بی اعتنایی و بی قید و بندی نسبت به خانواده به وجود بیاید.

اما گناه کبیره غرب ، رواج تنهایی ست. چگونه ؟! تمدن غرب ازدواج را در چشم مردم سبک کرد. تشکیل خانواده را کوچک کرد، مثل عوض کردن لباس...

در اصل آزادی جنسی عاملی برای فروپاشی خانواده ها بود. اگر انسان ها رها بودند که غریزه جنسی خود را هرطور میخواهند ارضا کنند آنگاه خانواده یا تشکیل نمی شود یا یک چیز سست و پوچ بوجود می آید که به راحتی از هم می پاشد.

در جوامع غربی هنگامی که یک فرد به سن جوانی ، سن اوج شور و نشاط و غلیان غرایز و احساسات ، رسید ؛ او را آزاد میگذارند. فکر نکنید اگر انسان آزاد گذاشته شود او آرام میگیرد. بلکه برعکس با روح گره میخورد. کمی فکر کنید... این همه سایت جنسی به صورت رایگان برای چیست؟

زمانی که این جوان کمی سنش بالاتر رفت از آن شور و اشتیاق او کاسته شده و آن عشقی که باید در دوران جوانی در اعماق روح زن و شوهر جاداده شود  نیست یا کم شده است.

اینکه بعضی سن ازدواج را برای سال های میانی عمر که در غرب و تمدن غرب معمول است، میگذارند ؛ مثل اغلب چیزهایشان، غلط و برخلاف فطرت و مصلحت بشر و ناشی از این است که به شهوت رانی و بی بند و باری اقبال دارند. میخواهند جوانی خود را به اصطلاح خودشان ، با خوشی سپری کنند و هوسرانی هایشان را بکنند و بعد که از کار افتاده شدند و آتششان فروکش کرد ، به سراغ تشکیل خانواده بیایند. مسایلی که امروز گریبان گیر بسیاری شده غرب زدگی است . بی غیرتی ها ، تختطی های جنسی فراوان ، طلاق های زیاد ، مردها و زن های بی وفا  و ازدواج های ناموفق همگی ریشه در اینها دارد.


 

۹۳/۰۸/۱۹ موافقین ۳ مخالفین ۰

نظرات  (۴)

باعرض سلام  مطالب شما کاملا صحیحه  ولی وقتی جوان به سن ازدواجی که شما میگید میرسه وشرایط ازدواج براش فراهم نیست ودرعوض یک راه ساده تر وبدون مسئولیت پذیری تری برای برطرف کردن نیازچنسیش وجودداره چه طوری  میتونه هم ازدواج نکنه وهم غریزه جنسیش رو کنترل کنه و جوان با توجه به نیازش جنسیش واینکه نمیتونه اون رو باازدواج برطرف کنه به احتمال خیلی زیاد راه دوم برای برطرف کردن نیازش انتخاب میکنه مثل آدمی که تو یه بیابان گیر کرده ووقتی آب سالم برای برطرف کردن عطشش نباشه هرآب کثیفی هم رو که پیدا کنه میخوره
پاسخ:
با سلام دوست عزیز ؛ اولا" باید توجه کنید که تمام ازدواج نیاز جنسی نیست ، جوانی که فقط برای نیاز جنسی دست به ازدواج بزند در حالی که به بلوغ فکری و عقلی نرسیده ، قطعا" با شکست مواجه میشه . بسیاری فاکتور های دیگر برای ازدواج زودهنگام وجود دارد . وقتی شما در سنی مثلا" 20-22 ازدواج میکنید دارای شور و طراوت خاصی هستید و میتوانید از زندگی خود لذت کافی را ببرید و از جوانیتان استفاده کنید . اما جوانی را در نظر بگیرید که حدود 30-35 سال سن دارد . این شخص بعد از ازدواج آیا حوصله بچه دارد ؟! آیا میتواند کاملا" خواسته های همسر خود را برآورده کند ؟! آیا دیگر آن طراوت 10-15 سال قبل را دارد ؟! اما در مواردی حق با شماست . شاید کسی که آمادگی فشارهای زندگی را نداشته باشد و نتواند با حقوق کم و در سختی زندگی کند ، زیاد کار جالبی نباشد که دست به ازدواج بزند . دیدگاه ها باهم تفاوت دارند . شاید برای شخصی هیچ مسئله ای نباشد که ماشین نداشته باشد ، خانه از خودش نداشته باشد ، حقوق بالا نداشته باشد و خیلی چیزهای دیگر . اما مسائل روحی و عاطفی و معنوی برایش اهمیت داشته باشد . این شخص آماده اینچنین زندگی است . اما شخصی را
۲۹ آبان ۹۳ ، ۰۷:۰۶ تمدن اسلامی
یکی از عوامل اساسی در ایجاد معضلات اجتماعی بالا رفتن سن ازدواج است. شور و شعف و ابراز علاقه ی جوان ها نسبت به هم مانند یک تابع خطی با شیب منفی است که از اول جوانی(تقریبا 18-19 سالگی) از عرض از مبدا بالایی شروع می شود و همینطور با شیب منفی ادامه می یابد و در سنین بالا این عشق و شور کمتر می شود در نتیجه محبت ویژه ای بین زوج ها در سنین بالا صورت نمی گیرد.
سلام
طی بازدیدی که از وبلاگ شما داشتم نهایت استفاده رو بردم
وبلاگ خوب مفید با مطالب مورد نیاز دارید
عجرکم عند الله
..
پاسخ:
سلام...
نظر لطف شماست...
Boy that relaly helps me the heck out.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">